4D Face Lift

Neinvazívny laserový lifting a omladenie pokožky

4D ošetrenie tváre prebiehajúce v 4 krokoch rôznych estetických zákrokov napína kožu, zvyšuje objem a vyrovnáva tón pleti. Ako prvý systém kombinuje aplikáciu z vonkajšej i vnútornej (prístup z ústnej dutiny) strany tváre.

3D ošetrenie (bez prístupu z ústnej dutiny) vhodné pre každého, kto má nerovnomerný reliéf pokožky, jazvičky, pigmentové škvrny prípadne výrazné vrásky. Ide o neinvazívny zákrok, ktorý je veľmi šetrný k pokožke, no zároveň veľmi účinný.

Čím je táto metóda odlišná?

Konvenčné procedúry tvárového zdvíhania majú za následok chirurgické rezy v oblasti tváre a hlavy, vyžadujú pobyt v nemocničnom zariadení alebo použitie injekčných výplňových materiálov.
Na rozdiel od toho laserový lifting tváre je procedúra, ktorá využíva laserovú energiu na prenikanie do pokožky. Pomocou rôznych vlnových dĺžok laseru procedúra spevňuje povrch pokožky a stimuluje produkciu kolagénu. Výnimočným krokom je ošetrenie cez ústnu dutinu čím zasiahneme kolagénové štruktúry aj v tých najhlbších vrstvách, kam dovtedy iné technológie neprenikli.

Po absolvovaní laserového ošetrenia nová koža regeneruje, stáva sa hladšia, pevnejšia a rovnomernejšia.

Princíp ošetrenia

Fotona 4D technika využíva 4 typy laserových energií na vyhladenie a vytiahnutie pokožky. Každá z týchto energií pracuje na rôznych typoch mäkkých tkanív a na 4 rôznych úrovniach – v hlbokej, strednej i povrchovej vrstve kože a zároveň sa odstránia aj drobné nedokonalosti.

Pred ošetrením možno u citlivejších na ošetrovanú oblasť naniesť anestetický krém, ktorý pôsobí 30 minút, vďaka čomu je zákrok komfortnejší. Procedúra 4D trvá zvyčajne 45-60 minút, 3D cca 20 minút, a pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča absolvovať 3-5 ošetrení v závislosti od stavu pokožky..

 

Pre koho ošetrenie nie je vhodné.

Kontraindikáciou ošetrenia sú nasledujúce diagnózy:

  • aktívny herpes
  • tehotenstvo
  • antikoagulačná liečba
  • liečba retinoidmi (Roaccutanom)
  • podozrenie na malígny nádor kože
  • patologické hojenie

Aký je výsledok tejto metódy?

Viditeľné výsledky sa dosiahnu už po 1 zákroku, ale rovnako ako u iných zákrokov platí aj tu, že s opakovaním ošetrení sa účinky znásobujú. Vďaka naštartovaniu novotvorby kolagénu je výsledný efekt dlhodobý. Produkcia nového kolagénu začína postupne do troch týždňov po ošetrení. K dosiahnutiu dostatočného kumulatívneho množstva kolagénu je vhodné ošetrenie opakovať v 3 – 4 týždňových intervaloch. Dlhotrvajúci efekt vypnutia ošetrenej oblasti sa dostaví do 3-4 mesiacov od prvého ošetrenia, pričom produkcia kolagénu dobieha ešte 2-3 mesiace od posledného ošetrenia.

Ošetrenie je takmer bezbolestné v porovnaní s konvenčnými chirurgickými metódami – možný je pocit zvýšeného tepla či mierneho štípania na tvári, ale zvyčajne nevyžaduje žiadne anestetikum (znecitlivenie). Počas niekoľkých dní po ošetrení je možný pocit ako po opaľovaní s miernym sčervenaním a opuchom, nasledujúce dni sa pokožka diskrétne ošupuje v podobe „zrniečok piesku“ alebo drobných šupiniek.
Nie je nutné žiadne dlhodobé zotavovanie, aj keď klient sa môže rozhodnúť pre “sociálne zotavenie” kým ustúpi začervenanie v prvých pár dňoch.