Akné a redukcia jazvičiek

Akné je častým problémom pre väčšinu dospievajúcich a populáciu mladých dospelých. Ťažké formy akné môžu spôsobiť zjazvenie. Okrem jaziev, akné môže zanechávať aj psychické následky…

Dozvedieť sa viac

Akné a redukcia jazvičiek

Majte pokožku, ktorú ste vždy chceli

Akné je častým problémom pre väčšinu dospievajúcich a populáciu mladých dospelých. Ťažké formy akné môžu spôsobiť zjazvenie. Okrem jaziev, akné môže zanechávať aj psychické následky – znížené sebavedomie až depresie.

Čo je akné a aké sú príčiny vzniku?

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz a vlasových váčkov, ktoré vzniká ako dôsledok uzatvorenia ich vývodov. Stav zhoršuje aj prítomnosť roztočov, kvasiniek a baktérií. Najvýraznejším prejavom akné je vznik červených, zdurených vriedkov na koži, ktoré môžu hnisať. Vo vnútri pórov sú žľazy, ktoré produkujú maz nazývaný sebum – pomáha zabrániť vysúšaniu kože.
Akné se nachádza v oblastiach kože s najvyššou hustotou folikulov – na tvári, ramenách, v hornej časti hrude a na chrbte.
Nie je úplne jasné prečo niektorí ľudia trpia na akné a iní nie. Medzi hlavné píčiny vzniku patria dedičnosť, stres, hormonálna aktivita (menštruačný cyklus, puberta), mechanické dráždenie kože, užívanie anabolických prípravkov (látky zvyšujúce tvorbu svalstva, podobné mužským pohlavným hormónom) a iných liekov (barbituráty, liečivá s obsahom lítia, amfetamín atď.) a s tvorbou akné súvisia i niektoré hormóny.

Hormonálna nerovnováha môže spôsobiť, že tieto mazové žľazy reagujú abnormálne, zväčšia sa čo spôsobuje nadmernú produkciu mazu. Prebytočný maz sa mieša s odumretými kožnými bunkami a tak zablokuje póry, uzavrie maz a baktérie vnútri. Toto upchatie spôsobuje opuch, čo vedie k prejavom akné zvaným komedóny alebo uhry, pupienky, škvrny a biele hlavičky.

Ako sa akné jazví?

Stagnácia sekrétu mazových žliaz má za následok ich poškodenie a vznik hlbokého zápalu, ktorého výsledkom je jazvenie. Ľudia často vytláčajú, zoškrabujú pupienky. To môže poškodiť vrstvy kože a spôsobiť väčší zápal, čo môže tiež viesť k jazveniu. V závažných prípadoch je zjazvenie trvalé.

Ako ošetrenie prebieha

Na liečbu aktívneho akné môžu lasery bezpečne preniknúť do optimálnej hĺbky vrstiev kože a zamedziť nadmernej aktivite mazových žliaz. Použitím regulovaných tepelných efektov sa funkcia týchto žliaz značne zníži a hladiny mazu na pokožke sa vrátia späť na normálnu úroveň.
Laserová liečba akné taktiež urýchľuje proces hojenia tým, že stimuluje kolagén v koži, čo vedie k jej obnove a regenerácii. To pomáha pokožke sa vyhladzovať, znižuje účinky zjazvenia po akné.

Odber noviniek

Žiadny spam. Len najnovšie publikácie a tipy, zaujímavé články a exkluzívy obsah vo vašej schránke.

Vaše údaje sú v bezpečí.. Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov

Sledujte nás

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte a napíšte nám

Follow me on FacebookFollow me on LinkedIn

Napíšte nám na akú procedúru, alebo za akú cenu si želáte darčekový poukaz.
My Vás budeme obratom kontaktovať.