BellaContour

LED Light Therapy

Do ponuky našich ošetrení pribudol najnovší prírastok z rodiny produktov LED Light Therapy od americkej spoločnosti Omnilux.
Dve vlnové dĺžky LED svetla – červené (633 nm) a infračervené (830 nm) – sú dodávané v jednom ošetrení, aby poskytli úplné omladzujúce a anti-ageingové výhody oboch osvedčených vlnových dĺžok a tak podporili regenaráciu a hojenie pokožky.
Omnilux Contour je schválený americkým úradom pre kontrolu liečiv – FDA, pre medicínske indikácie a je podložený mnohoročnými skúsenosťami spoločnosti Omnilux a publikovanými štúdiami.
Ošetrenie je možné podstúpiť samostatne alebo ako ukončenie kozmetických a estetických procedúr ako sú mezoterapia, plazmaterapia (tzv. „Drakulka“), chemické pílingy či niektoré laserové zákroky.
Vďaka BellaContour LED Light Therapy môžete vyraziť na cestu k sviežejšej a žiarivejšej pokožke.

AKO TO FUNGUJE?

LED diódy vyžarujú svetlo do vašej pokožky. Svetelné fotóny (základná “jednotka” svetla) špecifických vlnových dĺžok sú pohlcované bunkovými zložkami pokožky, najmä mitochondriami (čo sú akési „batérie“ bunky) a to vyvoláva kaskádu biochemických reakcií ako sú zvýšená produkcia kolagénu a elastínu. Výsledkom je viditeľne hladšia, pevnejšia pokožka, redukcia jemných vrások, rovnomernejší tón pleti a menej pigmentácie.

Každá vlnová dĺžka alebo farba svetla stimuluje špecifickú reakciu pokožky:
Červená zmierňuje zápal a začervenanie a pomáha urýchliť bunkovú opravu a cirkuláciu, aby poskytla bujnejšiu a žiarivejšiu pleť.
Infračervené žiarenie sa zameriava hlbšie na fibroblasty (základné bunky väziva), stimuluje produkciu kolagénu a elastínu a redukuje viditeľné príznaky starnutia.

Ošetrenie je bezbolestné a bezpečné pre všetky typy pleti. LED terapia neobsahuje žiadne škodlivé UV vlnové dĺžky, nespôsobuje teplo ani tepelné poškodenie pokožky.

Ako ošetrenie prebieha

Pred samotným ošetrením sa pokožka očistí a odmastí, aplikuje sa jemný píling a sérum (podľa zhodnotenia kozmetičky a potrieb pleti). Protokol odporúča aplikovať pleťovú masku Omnilux Hydrogel, pre maximalizovanie prieniku svetla do pokožky a lepšie výsledky procedúry. Nie je to však nutnosť. LED maska sa nasadí na tvár a zaistí pomocou remienkov na suchý zips. Zapnutím sa nastaví 10-minútový cyklus, ktorý sa automaticky vypne. Ošetrenie sa ukončí vmasírovaním zvyšného séra či hydrogélu z masky do pokožky. Ošetrenie môže byť ukončené vhodným krémom, masážou. Ako samostatné ošetrenie Omnilux odporúča 3 až 5 ošetrení týždenne počas 4 až 6 týždňov, po ktorých nasleduje starostlivosť podľa potreby.