CHRÁPANIE

 NIGHTLase®

Čo spôsobuje chrápanie?

Chrápanie je staré ako ľudstvo samo. Chrápanie môže spôsobovať poklesnuté a plantajúce mäkké podnebie, ale aj iná prekážka v horných dýchacích cestách, napr. vybočená nosová prepážka, ktorá delí nos na dva nosné priechody. Príčinou môžu byť aj zväčšené mandle alebo malé polypy v nose, ktoré bránia dobre sa nadýchnuť, ako aj neurologické ťažkosti. Tým dochádza k pootvoreniu úst v spánku a viac či menej hlasitému chrápaniu, ktoré môže vyústiť do tzv. spánkového apnoe ( úplné zastavenie dýchania na krátku dobu bez prístupu kyslíka). Pri zanedbaní tohto problému môže dôjsť po viacerých rokoch k poruchám srdcovo-cievneho systému.

Prechodné chrápanie môže spôsobiť i nádcha či únava. V dôsledku veľkého množstva tuku chrápu i obézni ľudia, spravidla väčšiu časť noci, a je jedno v akej polohe spia. Riešením je v prvom rade úbytok na telesnej hmotnosti, čím sa výrazne zlepší aj obehový systém, organizmus je menej zaťažovaný a dýchanie počas noci a dňa výdatnejšie – s väčším prísunom kyslíka.

Ak ušno-nosno-krčný (ORL) lekár potvrdí prekážku v dýchacích cestách, zváži či je nutné podstúpiť operačné riešenie. Niekedy je dosť dlhá a komplikovaná cesta k dobrému výsledku. Správne určenie diagnózy je polovica úspechu.

Laserovým zákrokom vieme upraviť pokles a ochabnutie mäkkého podnebia aj bez operačného prístupu.

Ošetrenie

Fotona NightLase® ošetrenie je patentovaný, rýchly, nie operačný a pre klienta pohodlný spôsob zlepšenia kvality spánku. Laserový lúč je dostatočne jemný, aby bol použitý na citlivé tkanivá v ústnach a dostatočne silný, aby sa dostavil klinický účinok. Laserová tepelná energia zohrieva a stimuluje spevňovanie tkaniva v ústnej dutine, redukuje prejavy spánkového apnoe a znižuje hlasitosť chrápania vďaka zmršteniu kolagénu v mäkkom podnebí.

Klinickým výskumom sa preukázala bezpečnosť a účinnosť tejto metódy s významnou redukciou chrápania.

Pred týmto ošetrením je nutné vyšetrenie u ORL lekára.

Aký je výsledok tejto metódy?

Celá procedúra trvá cca 30 minút a skladá sa z 3 ošetrení behom 6 týždňov. Výsledný účinok trvá približne 1 rok a ošetrenie je možné opakovať. Vzhľadom na svoj neinvazívny charakter nie je potrebná žiadna špeciálna príprava pred samotným ošetrením. Klient je schopný bezprostredne po ošetrení jesť, piť, rozprávať a môže pociťovať miernu bolesť hrdla počas jedného až dvoch dní.

Klienti hodnotia ošetrenie ako veľmi pohodlné a uspokojivé riešenie.