ESTHEMAX MASKY

Hydrojelly Masky sú elektrolytické hydrogélové masky, vyrobené predovšetkým z morských rias, bez obsahu ílu. Ide o novú generáciu zlupovacej masky. Účinky morských rias sú obohatené…

Dozvedieť sa viac

ESTHEMAX MASKY

Hydrojelly Masky

sú elektrolytické hydrogélové masky, vyrobené predovšetkým z morských rias, bez obsahu ílu. Ide o novú generáciu zlupovacej masky. Účinky morských rias sú obohatené skupinou elektrolytov (soli a minerály nachádzajúce sa v krvi a ostatných tekutinách nášho tela), ktoré veľmi dobre pôsobia na pleť. Jednou z bežných príčin suchej pokožky je práve nerovnováha elektrolytov. Pokožka nedokáže absorbovať a zadržiavať vodu bez správnej rovnováhy eletrolytov.                                                                       Použité kľúčové elektrolyty sú: magnézium, sodík, draslík, fosfor, hydrogenuhličitan a pyrofosforečnan sodný, ktoré pomáhajú pokožke dosiahnuť prirodzenú rovnováhu vlhkosti, nevyhnutnú na udržanie zdravej a krásnej pleti.

Extrakt z morských rias:

(alginát draselný, alginát sodný) jednou z najvýznamnejších vlastností rias je ich schopnosť okamžite hydratovať pokožku. Sú bohatým zdrojom prírodných polysacharidov s preukázanou schopnosťou zvyšovať funkčnosť bariérovej pokožky a zvyšovať jej schopnosť zadržiavať vlhkosť. Riasy prenášajú kyslík, dodávaju ho do pokožky a tým zvyšujú obranyschopnosť kože proti rôznym enviromentálnym stresom.

Extrakt organickej kôry z bielej vŕby:

Prášková forma kôry z bielej vŕby má sťahujúce vlastnosti. Obsahuje prírodné triesloviny, bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú zmierňovať a znižovať zápal. Poskytujú úľavu od kožných problémov, ako sú ekzémy, ružovka a psoriáza.

Extrakt organickej múky z bielej ryže:

má vynikajúce väzby na čistenie, exfoliáciu a kondicionovanie pokožky. Chráni aj pred poškodením vplyvmi životného prostredia. Ryža je prírodný zvlhčovač, ktorý umožňuje pokožke zostať hydratovanou a zdravou.

Extrakt z organickej celozrnnej ovsenej múky:

účinný zvlhčujúci prostriedok, ktorý pomáha pokožke udržať vlhkosť. Ovos môže pokožku upokojovať a je hypoallergénny. Pomáha zmierňovať výskyt vyrážok a upokojiť alergické reakcie, ako aj spálenie od slnka a iné podráždenia kože.

Prečo prášková forma?

Viazanie vody a kyslíka ničí účinné látky rias v kozmetike. Aby sa zabránilo znehodnocovaniu kozmetiky vyrobenej z rias, vyžadovali by tekuté výrobky silnú konzervačnú zložku. Esthemax sa preto vyhol vyššiemu množstvu použitých nežiaducich konzervačných látok, tým že chráni účinné látky masiek vo forme suchého prášku. Suché aktívne zložky sa aktivujú zmiešaním prášku s vodou pred aplikáciou masky. Kozmetika v práškovej forme zostane stabilná po dlhšiu dobu a vyžaduje podstatne menej konzervačných látok, vďaka čomu sú práškové masky bezpečnou a účinnou alternatívou pre pokožku.

Jelly Masky

želé masky sa vyrábajú hlavne z rafinovaného alginátu (rastlinný polysacharid získaný z morských rias). Obsahujú omnoho viac alginátu ako bežné ílové masky. Preto je ich štruktúra ako želé, čo poskytuje dostatočnú hydratáciu a okamžité chladivé a upokojujúce účinky naraz. Taktiež vytvárajú na pokožke hodvábne mäkké, vákuu podobné tesnenieTáto funkcia je najdôležitejšia! Pod vákuovým tesnením maska vtlačí hydratačné a výživné zložky hlboko do pokožky, jednak z masky, a tiež ďalšie predtým aplikované zložky starostlivosti o pleť, ktoré na pokožke zostávajú. Preto odporúčame používať Jelly masku 15-20 minút pred koncom starostlivosti o pleť, aby sa všetka aplikovaná výživa dokonale vtlačila do pleti.

Rubber Masky

tzv. gumové masky sa vyrábajú hlavne z ílu. Prírodný íl je ideálny k očiste pleti a je vhodný pre všetky typy pokožky vrátane problematickej. Vyniká svojimi schopnosťami absorbovať z pokožky prebytočný maz, toxíny a nečistoty. Pomáha predchádzať rozšíreným pórom a čiernym bodkám. Odstraňuje odumretú kožu a nečistoty. Zlepšuje pružnosť a vitalitu pokožky, rozjasní ju a zanechá hydratovanú, hebkú a vláčnu. „Ruberky“ obsahujú menej alginátu (hydratácie) ako masky zo želé, no obsahujú vysoký podiel Vitamínu C, ktorý je jedným z najúčinnejších antioxidantov v prírode. Odporúčame používať gumovú masku pred koncom kozmetickej starostlivosti o pleť, aby sa všetka aplikovaná výživa dokonale vstrebala do pokožky.

Odber noviniek

Žiadny spam. Len najnovšie publikácie a tipy, zaujímavé články a exkluzívy obsah vo vašej schránke.

Vaše údaje sú v bezpečí.. Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov

Sledujte nás

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte a napíšte nám

Follow me on FacebookFollow me on LinkedIn

Napíšte nám na akú procedúru, alebo za akú cenu si želáte darčekový poukaz.
My Vás budeme obratom kontaktovať.