Fotona 3D MezoRejuvenizácia

Mininvazívny laserový lifting a omladenie pokožky mezoterapiou Ošetrenie prebiehajúce v 5 krokoch rôznych estetických zákrokov vypína kožu, zvyšuje objem, hydratuje a vyrovnáva tón pleti. Kombinuje…

Dozvedieť sa viac

Fotona 3D

MezoRejuvenizácia

Mininvazívny laserový lifting a omladenie pokožky mezoterapiou

Ošetrenie prebiehajúce v 5 krokoch rôznych estetických zákrokov vypína kožu, zvyšuje objem, hydratuje a vyrovnáva tón pleti. Kombinuje aplikáciu laserovej energie a vpravenie kyseliny hyalurónovej a biostimulačných látok do hlbších vrstiev pokožky.
Po absolvovaní laserového ošetrenia nová koža regeneruje, stáva sa hladšia, pevnejšia a rovnomernejšia, po vpravení kokteilu kyselinky a rôznych stimulačných látok je pleť hydratovaná, žiarivejšia a zjednotená.

Pre koho ošetrenie nie je vhodné

Kontraindikáciou ošetrenia sú nasledujúce diagnózy:

• aktívny herpes a akútne akné či infekcie v ošetrovanej oblasti
• tehotenstvo
• antikoagulačná liečba
• liečba retinoidmi (Roaccutanom)
• podozrenie na malígny nádor kože
• patologické hojenie kože
• história autoimunitného ochorenia alebo prebiehajúca imunoterapia

Ako ošetrenie prebieha

Prebieha v 5-och krokoch:

  1. FRAC3 – trojrozmerný frakčný (delený) efekt NdYag lasera v tomto kroku spôsobuje drobné roztrúsenie oblasti s vysokou teplotou, cieli na špecifické hlbšie štruktúry a stimuluje kolagén, elastín a fibrín čím obnovuje mladistvú textúru pokožky.
  2. PIANO – prehrieva tkanivo veľmi bezpečne a rýchlo zvonku dovnútra, kde koncentrácia tepelnej energie ( žiadúce dosahovať 42 až 46°C) nastáva nie na povrchu ale v hĺbke tkaniva (tzv. subkutánne). Veľmi dlhý režim laserového pulzu s tzv. brushing – maľovacou technikou určenou pre väčšie plochy tak zlepšuje celkový vypínací efekt na pokožke.
  3. SupErficial – ide o jemnú frakcionovanú abláciu (zlupnutie)povrchovejších vrstiev pokožky, čo zlepšuje celkový vzhľad pokožky a redukuje nedokonalosti bez tepelného účinku
  4. MezoTH – ide o aplikáciu kyseliny hyaluronovej alebo zmesy vyššie spomínaných látok do ošetrovanej oblasti tenkou krátkou ihličkou. Jemné vpichy vytvárajú mikrotraumy v pokožke, čím opäť stimulujú regeneráciu poškodeného a tvorbu nového kolagénu, stimulujú elastínové a fibrínové vlákna, vpravená zmes hydratuje, vyživuje a regeneruje pokožku.
  5. LED Light Terapia Omnilux – LED diódy vyžarujú svetlo do pokožky. Svetelné fotóny (základná „jednotka“ svetla) špecifických vlnových dĺžok sú pohlcované bunkovými zložkami pokožky, najmä mitochondriami (čo sú akési „batérie“ bunky) a to vyvoláva kaskádu biochemických reakcií ako sú zvýšená produkcia kolagénu a elastínu. Výsledkom je viditeľne hladšia, pevnejšia pokožka, redukcia jemných vrások, rovnomernejší tón pleti a menej pigmentácie.

 

Každá vlnová dĺžka alebo farba svetla stimuluje špecifickú reakciu pokožky:

 

• Červená zmierňuje zápal a začervenanie a pomáha urýchliť bunkovú opravu a cirkuláciu, aby poskytla bujnejšiu a žiarivejšiu pleť.
• Infračervené žiarenie sa zameriava hlbšie na fibroblasty (základné bunky väziva), stimuluje produkciu kolagénu a elastínu a redukuje viditeľné príznaky starnutia.

 

Pred ošetrením možno u citlivejších na ošetrovanú oblasť naniesť anestetický krém, ktorý pôsobí 15-20 minút, vďaka čomu je zákrok komfortnejší. Procedúra trvá zvyčajne 45-60 minút.

Najčastejšie miesta ošetrenia.

 

• tvár, krk, dekolt
• chrbty rúk
 

Aký je výsledok tejto metódy?

 
Viditeľné výsledky sa zvyčajne dosiahnu už po 1 zákroku, ale rovnako ako u iných zákrokov platí aj tu, že s opakovaním ošetrení sa účinky znásobujú. Pre výraznejší efekt po prvom ošetrení je možné druhé ošetrenie absolvovať už po 2 týždňoch.
Produkcia nového kolagénu začína postupne do troch týždňov po ošetrení. K dosiahnutiu dostatočného kumulatívneho množstva kolagénu je vhodné ošetrenie opakovať v 3 – 4 týždňových intervaloch. Dlhotrvajúci efekt vypnutia ošetrenej oblasti sa dostaví do 3-4 mesiacov od prvého ošetrenia, pričom produkcia kolagénu dobieha ešte 2-3 mesiace od posledného ošetrenia.
Po ošetrení je možný pocit zvýšeného tepla či mierneho štípania na tvári. Počas niekoľkých dní po ošetrení je možný pocit ako po opaľovaní s miernym sčervenaním a opuchom, nasledujúce dni sa pokožka môže diskrétne ošupovať v podobe „zrniečok piesku“ alebo drobných šupiniek. Po vpichoch drobnou ihličkou sa môžu objaviť modrinky, ktoré sa do niekoľkých dní vyhoja.
Nie je nutné žiadne dlhodobé zotavovanie, aj keď klient sa môže rozhodnúť pre “sociálne zotavenie” kým ustúpi začervenanie v prvých pár dňoch.

Doporučenia Pred a Po ošetrení.

 

Pred:

klientka je podrobne oboznámená s procedúrou a možnými vedľajšími prejavmi
• je vhodné očistiť pleť od mejkapu
• možné podanie lokálnej anestézie krátko pred aplikáciou vo forme krému, vďaka čomu je pocit bolesti minimalizovaný alebo žiadny

 

Po:

• možné drobné modrinky a chrastičky, opuch či začervenanie, mejkap vhodné použiť až keď skončí fáza ošupovania pokožky (ak sa dostaví)
• prejavy zvyčajne odoznejú do 12 až 48 hodín
• pár dní po ošetrení je vhodné sa vyhnúť slnku a používať krémy s vysokým ochranným faktorom
• 1 týždeň po ošetrení je vhodné sa vyhnúť saune, pobytu v kryokomore, mrazivému počasiu
• je možnosť okamžite vykonávať prácu a byť súčasťou spoločenského života

Odber noviniek

Žiadny spam. Len najnovšie publikácie a tipy, zaujímavé články a exkluzívy obsah vo vašej schránke.

Vaše údaje sú v bezpečí.. Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov

Sledujte nás

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte a napíšte nám

Follow me on FacebookFollow me on LinkedIn

Napíšte nám na akú procedúru, alebo za akú cenu si želáte darčekový poukaz.
My Vás budeme obratom kontaktovať.