„Foxy“

VektorLift Obočia

Vyzdvihnutie obočia, omladenie a vypnutie pokožky horného viečka

Počas roka 2020/2021 sme svedkami viac a viac silnejúceho doslova módneho trendu tzv. foxy eyes –líščie oči. Ide o liftingové procedúry obočia a vonkajšieho kútika oka, z ktorých momentálne najznámejšia je niťový lifting pomocou vstrebateľných nití. Priekopníčkou, ktorá svojimi magnetizujúcimi Foxy Eyes ovplyvnila mnohé ženy sveta, je v tejto oblasti americká modelka Bella Hadid. Dosiahnuť daný efekt, ktorý vyzdvihne viečko, poklesnutú, akoby unavenú bočnú časť obočia (čo pôsobí ako tzv. psie oči) a vypne pleť v okolí oka je možné dosiahnuť i menej invazívnymi metódami, čo uprednostňujú mnohé klientky, ktoré sa chcú vyhnúť chirurgickému riešeniu – blefaroplastike alebo niťovému liftingu. Takýmito metódami sú napr. i rôzne jednoduché makeup a tetovacie techniky, prípadne miniinvazívna aplikácia botulotoxínu alebo kyseliny hyalurónovej.
NOVINKU prináša spoločnosť Fotona v spolupráci s renomovanými lekármi z oblasti dermato-estetiky a to unikátne ErbiumSmooth laserové ošetrenie – VektorLift obočia , založené na kombinácii troch
krokov – vyzdvihnutie obočia, spevnenie horného viečka a obnova kolagénu v oblasti bočného čela.

Princíp ošetrenia

Fotona Smooth technika využíva presne regulované rozloženie laserových energií na jemné a šetrné vyhladenie a vytiahnutie pokožky. Intenzívnym a regulovaným prehrievaním cielených vrstiev tkaniva sa stimuluje remodelácia a novotvorba kolagénu. Výsledkom je zlepšenie štruktúry a elasticity kože s viditeľným vyzdvihnutím laterálnej časti obočia, vyhladením vrások a omladenie citlivých partií očného okolia.
Procedúru môže sprevádzať mierny opuch či začervenanie počas 1 až 2 dní a ošupovanie ošetrovanej povrchovej pokožky počas 4 – 6 dní.

 

Pre koho je ošetrenie vhodné.

 • pre tých, ktorí uprednostňujú neinvazívne procedúry
 • pre tých, ktorých trápi poklesnuté obočie a ochabnuté viečka s ovisnutou pokožkou
 • pre tých, ktorí chcú riešiť preventívne drobné vrásky a linky v očnom okolí

 

Pre koho ošetrenie nie je vhodné.

Kontraindikáciou ošetrenia sú nasledujúce diagnózy:

  • aktívny herpes, akútna infekcia a zápalové ochorenia
  • masívny ekzém tváre
  • antikoagulačná liečba
  • liečba retinoidmi (Roaccutanom)
  • autoimunitné a nádorové ochorenia  
  • patologické hojenie
  • tehotenstvo a dojčenie

Aký je výsledok tejto metódy?

Procedúra trvá približne 30 minút, u citlivých osôb sa aplikuje anestetický krém na dobu 20minút. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sú doporučené 3 ošetrenia v intervale 3 až 4 týždne. Opakovaním ošetrení sa účinky znásobujú a vďaka naštartovaniu novotvorby kolagénu je výsledný efekt dlhodobý. Rekonvalescencia po procedúre je rýchla a bez komplikácií.