Inkontinencia moču

 IncontiLase®

Riešenie inkontinencie moču – IncontiLase®

Inkontinencia moču je traumatizujúci stav bežný u mnohých žien, kedy dochádza k úniku moču bez toho, aby to vedeli ovládať. Toto môže nastať kedykoľvek a kdekoľvek, pri smiechu, kašlaní, športe, miernej záťaži, počas a po tehotenstve, po menopauze. Je to stav predstavujúci hygienický, spoločenský i zdravotný problém, ovplyvňuje bežné činnosti života a spôsobuje nepohodlie doma, v práci, pri športe či relaxe. Môže viesť až k spoločenskej izolácii.

Čo je inkontinencia moču?

Inkontinencia moču je strata schopnosti vedome vôľou udržať moč a určiť tak moment vyprázdnenia močového mechúra. Vo všeobecnosti ide o poruchu funkcie uzáverového mechanizmu (zvierača) močového mechúra.
Medzi najčastejšie príčiny močovej inkontinencie patrí genetická predispozícia, ochabnutie svalstva panvového dna objavujúce sa po pôrodoch a s pribúdajúcim vekom, zníženie hladiny estrogénov v menopauze, namáhavá práca ale i chronické stavy ako je astma, obezita.
Najčastejšie typy inkontinencie moču sú:
Stresová inkontinencia – spojená s fyzickou aktivitou ako je beh, kráčanie po schodoch, skákanie, kýchanie, smiech a podobne
Urgentná inkontinencia – náhle a silné nutkanie na močenie, niekedy zobudí aj počas noci
Zmiešaná – príznaky oboch typov

Ošetrenie

Moderné laserové ošetrenia môžu riešiť hlavnú príčinu problému.
Laserové ošetrenie IncontiLase® je patentovaný, nechirurgický, prakticky bezbolestný spôsob riešenia miernej a stredne ťažkej stresovej i zmiešanej inkontinencie. Podstatou účinku je fototermické stiahnutie vaginálnej sliznice a väzivových vlákien závesného aparátu močovej rúry, pričom dochádza k remodelácii kolagénu a tvorbe nových kolagénových vlákien v oblasti prednej steny pošvy, pošvového vchodu a ústia močovej trubice.
Klinické štúdie preukazujú, že laserová liečba je účinná, bezpečná a pohodlná metóda, ktorá ponúka výraznú úľavu od príznakov.

Nevyhnutnosťou je predchádzajúce gynekologické vyšetrenie, pričom k samotnému ošetreniu je potrebné negatívne onkocytologické vyšetrenie krčku maternice (nie staršie ako 12 mesiacov) a negatívna kultivácia z pošvy a moču (nie staršia ako 2 týždne).

Aký je výsledok tejto metódy?

Ošetrenie sa vykonáva ambulantne. Aby sa výsledok prejavil sú potrebné vo väčšine prípadov 2 – 3 až tri sedenia IncontiLase®, pričom pred liečbou nie je potrebná žiadna špeciálna príprava alebo preventívne opatrenia. Procedúra trvá 20-30 minút a nevyžaduje anestéziu. Po ošetrení sa klientky môžu okamžite vrátiť k bežným každodenným aktivitám.
Výhodou tejto liečby je aj rejuvenizácia (omladenie) pošvy, zlepšenie zvhlčovania pošvy pri pohlavnom styku a zvýšenie úrovne lokálnej imunity v pošve s nižším počtom vaginálnych infekcií.

 

Výhody IncontiLase®

  • Ambulantný výkon trvá cca 20 – 30 minút
  • Neinvazívny (bez tepelného, mechanického či iného poškodenia slizníc) a bezbolestný
  • Bez potreby anestézie
  • Neablatívny (bez odlúčenia slizničného povrchu), bez krvácania a bez nutnosti šitia
  • Bez potreby špeciálnej starostlivosti pred a po ošetrení
  • Vysoké percento spokojnosti pacientov

Zákrok realizuje lekár so špeciálnym certifikátom na vykonávanie tohto laserového ošetrenia.