Liečba onychomykózy

Fotona OnychoClearSteps Ako vyhrať boj s nechtovou mykózou OnychoClearSteps je neinvazívne ošetrenie nechtov nôh, ktoré trpia plesňovým ochorením, teda onychomykózou. Ide o veľmi častý problém…

Dozvedieť sa viac

Liečba onychomykózy

(plesňové ochorenie nechtov nôh)

Fotona OnychoClearSteps

Ako vyhrať boj s nechtovou mykózou

OnychoClearSteps je neinvazívne ošetrenie nechtov nôh, ktoré trpia plesňovým ochorením, teda onychomykózou. Ide o veľmi častý problém najmä v letných mesiacoch, kedy sa často pohybujeme na verejných kúpaliskách a pri bazénoch. Onychomykózu spôsobujú plesne obľubujúce vlhké, teplé prostredie a tak majú ideálne podmienky na prežitie. Mykóza bývajú postihnuté najmä nechty na nohách, zriedka sa vyskytuje aj na nechtoch rúk. Príčinou vzniku môže byť taktiež neliečená kožná mykóza na chodidlách, ktorá sa šíri ďalej a preniká až do nechtov. Najprv býva postihnutý palec, neskôr preniká aj do ostatných nechtov. Šíri sa najskôr od okraja nechta a postupne prechádza až do nechtového lôžka.

Ako ošetrenie prebieha

Ošetrenie OnychoClearSteps sa vykonáva v 3 jednoduchých krokoch:

 

  • Krok 1: Najskôr je potrebné nechty zbaviť zhrubnutých, neforemných nánosov a to cestou medicinálnej pedikúry, prípadne zbrúsiť pilníkom . Počas onychomykózy sa nechty zdeformujú a zarastajú. Zbrúsenie nechtu umožňuje laserovému svetlu úplne preniknúť do miesta ošetrenia.
  • Krok 2: Nd: YAG laserové impulzy sa aplikujú v kruhovom vzorci pokrývajúcom celý necht. Laserové značky sa mierne prekrývajú tak, aby bol necht úplne pokrytý laserovým svetlom. Pacient by mal cítiť mierny pocit zahrievania v celom nechte.
  • Krok 3: Ošetrenie sa zakončí zacielením Nd: YAG laser pulzov okolo obvodu nechtového lôžka a okolo prsta alebo špičky. Parazitická huba často prejde za lôžko nechtov a musí sa odstrániť vo všetkých tkanivách okolo nechtov, aby sa predišlo návratu infekcie.

Zvyčajne sa procedúra vykonáva 4x v týždenných intervaloch. Počas každej návštevy by sa mali ošetrovať všetky nechty. Laserové svetlo tiež účinne pôsobí proti hubám, ktoré infikovali kožné tkanivo.

Ako sa mykóza nechtov prejavuje?

 

Typickými príznakmi je zmena farby a štruktúry nechtu. Takto poškodený necht je zažltnutý, zhrubnutý a začne sa odlupovať.

 

Aké sú príčiny?

Keďže plesne obľubujú vlhko a teplo, ku vzniku mykózy prispieva zvýšené potenie chodidiel, nosenie nepriedušnej obuvi a ponožiek zo syntetických materiálov. Mykózou sa môžeme nakaziť aj v bazénoch, v šatniach alebo aj v saune. Riziko nákazy nám hrozí aj pri nosení obuvi po človeku s mykózou.

Fotona liečba OnychoClearSteps je revolučná metóda liečby onychomykózy, ktorá je pre pacienta prijateľná. Je to jednoduchý a efektívny postup, ktorý využíva vlastnosti Nd:YAG laserového svetla na rovnomerné prehrievanie celej hĺbky nechtového a kožného tkaniva, čím sa účinne oslabujú a ničia parazitické huby, ktoré infikovali nechty pacienta.

 

Bezpečné a efektívne, bez vedľajších účinkov

Hlboké, pulzné zahrievanie nechtového lôžka stimuluje zničenie parazitickej huby. Prirodzený rast a imunitné procesy organizmu človeka potom dokážu nechty vrátiť do pôvodného stavu. V porovnaní s tradičnými metódami sa účinky laserového svetla šíria rovnomerne v celom tkanive a nepodliehajú limitom chemickej difúzie (ako pri použití lokálneho liečiva) ani navodeniu hepatotoxických (pôsobiacich toxicky na pečeň) vedľajších účinkov, ako je to v prípade perorálnych liekov.

Špičkový výkon

Všetky lasery Fotona Nd: YAG sú vybavené technológiou, ktorá umožňuje laserovej energii preniknúť hlboko do pokožky a vytvárať tepelné účinky bez poškodenia povrchu pokožky. V porovnaní s konvenčnými technológiami Fotona Nd: YAG impulzy VSP vytvárajú prakticky okamžité zvýšenie teploty, ktoré je obmedzené iba na cieľové štruktúry. Do pokožky sa neukladá zbytočná energia. Špeciálne navrhnutá inovatívna technológia násadca spoločnosti Fotona umožňuje bezpečné, cielené, kontrolované a optimálne dodávanie laserových impulzov do ošetrovanej oblasti.

Pacient musí mať pred samotným výkonom z pokožky odstránené masti, krémy a lak na nechty v miestach, kde bude aplikovaný zákrok. Pacient po ošetrení nie je nijako obmedzený v bežných aktivitách a môže sa ihneď po ošetrení vrátiť do práce. Doporučené je po ošetrení pravidelne dezinfikovať doposiaľ používanú obuv, aby nedošlo k návratu infekcie, dbať na hygienu nôh, používať vlastný uterák, v spoločných priestoroch bazénov a sany používať vhodnú obuv a doporučené je nosiť bavlnené ponožky.

 

Aké sú výhody OnychoClearSteps procedúry

 

  • Neinvazívna (bez narušenia kožného povrchu) a úplné zničenie plesňových parazitov
  • Žiadne chemické roztoky alebo orálne lieky – vzhľadom k tomu žiadne závažné vedľajšie účinky ako je to pri konvenčnej liečbe
  • Stimulácia prirodzeného rastu a imunitných procesov v tele
  • Veľmi rýchla ,účinná a jednoduchá
  • Bezpečná a prepacienta pohodlná

 

Zákrok realizuje lekár so špeciálnym certifikátom na vykonávanie tohto laserového ošetrenia.

Odber noviniek

Žiadny spam. Len najnovšie publikácie a tipy, zaujímavé články a exkluzívy obsah vo vašej schránke.

Vaše údaje sú v bezpečí.. Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov

Sledujte nás

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte a napíšte nám

Follow me on FacebookFollow me on LinkedIn

Napíšte nám na akú procedúru, alebo za akú cenu si želáte darčekový poukaz.
My Vás budeme obratom kontaktovať.