Odstránenie chĺpkov

Gentle Pro laserová epilácia – rýchla a vedecky overená trvalá epilácia jedným z najefektívnejších depilačných laserov na svete – 80%ná redukcia ochlpenia už po 3 zákrokoch

Nadmerné ochlpenie na tele je zvyčajne spojené s genetikou, pričom rasa a produkcia hormónov sú tiež dôležitými faktormi. Chĺpky sú vlastne časťou pokožky a sú zložené z rôznych častí. Kľúčovými časťami, ktoré si treba uvedomiť, sú: epidermis (pokožka, najvrchnejšia časť kože), vlasový folikul (váčok), derma -zamša (stredná, najhrubšia časť kože), mazová žľaza, erektorový sval (vzpriamovač) a papily (na dne vlasového folikulu).

Vedeli ste, že ženy si oholia nohy 11 500 krát za život? Na holiace potreby minú pritom približne 10 000 Eur ( to sa môže líšiť v závislosti od použitých prostriedkov). Muži a epliácia – v jednej nedávnej štúdii sa odhaduje, že muži postupujú epiláciu tela takmer tak často ako ženy. (Boroughs, MS. “Body Depilation among Women and Men: The Association of Body Hair Reduction or Removal with Body Satisfaction, Appearance Comparison, Body Image Disturbance, and Body Dysmorphic Disorder Symptomatology” (2012). http://scholarcommons.usf.edu/etd/3985 ) Epiláca laserom Gentle Pro ponúka bezpečné a efektívne odstránenie nežiadúceho ochlpenia, v najširšom spektre pokožky a typov ochlpenia. Len niekoľko ošetrení je všetko, čo potrebujete, na dosiahnutie hodvábne hladkej pokožky. Tajomstvo spočíva v laserovej technológii, ktorá sa zameriava na zničenie buniek chĺpkov, zodpovedných za ich rast, bez poškodenia okolitej pokožky. Získajte jednoduchý prístup k trvalej epilácii, ktorá je rýchla, jednoduchá a pohodlná.

Ako funguje laser Gentle Pro?

Laserová energia je dodávaná cez rúčku prístroja, ktorú ovláda obsluha lasera. Laser dodáva intenzívny lúč, ktorý je absorbovaný vlasovým folikulom (váčkom), v ktorom sa premení na teplo. Teplo poškodzuje vlasový folikul, zatiaľ čo okolité tkanivo zostáva nedotknuté. Laserová epilácia alexandritovým laserom spočíva v odstránení ložiska rastu ochlpenia. Ložisko sa nachádza vo vlasovom váčku vo fáze rastu vlasu. Laserový lúč preniká počas epilácie k zárodočnému ložisku a selektívne vyvolá tepelné zničenie vlasovej cibuľky. Pokiaľ sa vlas nachádza v tzv. kľudovej fáze, laserový lúč cibuľku nezasiahne, teda pre zničenie chĺpku je nutná rastová fáza. Bolestivosť a tepelné poškodenie pokožky pri ošetrení laserom Gentle Pro je minimalizovaná použitím chladenia pred/počas/po procedúre prístrojom generujúcim studený vzduch na vrchnú vrstvu pokožky. Chladenie pomáha zaistiť, že ošetrenie laserom Gentle Pro je nielen účinné, ale aj takmer bezbolestné.

Ako dlho trvá ošetrenie a koľko opakovaní budem potrebovať?

Vo väčšine prípadov sú potrebné 3 – 8 ošetrení laserom – v rozmedzí 6 až 8 týždňov na dosiahnutie požadovaného výsledku.
Keďže všetky zložky kože sa líšia medzi rôznymi genetickými typmi, výsledky a počet opakovaní laserového odstraňovania chĺpkov budú závisieť od typu a fototypu pokožky, farby ochlpenia, od ošetrovanej oblasti tela.
Po úplnom priebehu laserového odstraňovania chĺpkov bude ich budúci rast zvyčajne výrazne tenší a jemnejší.
Časové trvanie ošetrenia sa môže líšiť v závislosti od veľkosti ošetrovanej plochy.

  • Pozitívne vedľajšie účinky – jemné omladenie pokožky, uzatvorenie pórov.

Čo je potrebné dodržiavať pred ošetrením?

Vyhnite sa slnečnému žiareniu najmenej dva týždne pred ošetrením

Nezosvetľujte a nevytrhávajte chĺpky a ani nepodstupujte epiláciu voskom 4 až 6 týždňov pred a po zákroku

Pred zákrokom nechajte opálenú pokožku vyblednúť min. 4 až 6 týždňov.