SkinPen

Nová éra „microneedlingu“ – skutočná remodelácia kože vďaka revolučnému SkinPen® Precision. SkinPen® Precision je technologicky najvyspelejší mikroihličkový prístroj na remodeláciu kože, ktorý v nej vytvára…

Dozvedieť sa viac

SkinPen

medicínske mikroihličkovanie

Nová éra „microneedlingu“ – skutočná remodelácia kože vďaka revolučnému SkinPen® Precision.

SkinPen® Precision je technologicky najvyspelejší mikroihličkový prístroj na remodeláciu kože, ktorý v nej vytvára dočasné mikroskopické kanáliky. Týmto jednoduchým zásahom sa vo vašom tele naštartujú prirodzené procesy hojenia a novotvorba kolagénu a elastínu. Koža sa tak stáva pevnejšou a znovu nadobúda zdravší a mladistvejší vzhľad. SkinPen® Precision je globálny systém od Crown Aesthetics, ktorý získal viacero ocenení a ktorý, využíva proces nazývaný „kolagénová indukčná terapia“ na zlepšenie pigmentácií kože (melazma, pigmentové škvrnky), akné a jaziev. S označením CE, FDA-Clearance a I.S.O. certifikácia, zariadenie SkinPen® Precision je celosvetovo schválené a zaručuje bezpečnosť pri používaní.

Naštartujte tvorbu vlastného kolagénu… PRIRODZENE!

 • Na prirodzenej báze: Nabudenie tvorby nového kolagénu – bez použitia tepla, chemických látok či striekačiek.
 • Komfortné ošetrenie: Pre maximálny komfort postačuje použitie znecitlivujúceho krému.
 • Klinicky preukázaná bezpečnosť a účinnosť: Štúdiami overené výsledky ošetrenia, ktorým môžete dôverovať.
 • Rýchly návrat do bežného života prakticky okamžite.
 • Pre všetky typy a tóny pleti počas celého roka.

Pre koho ošetrenie nie je vhodné

Ošetrenie by sa nemalo vykonávať u pacientov, ktorí:

 • majú aktívnu rakovinu kože v ošetrovanej oblasti
 • majú v ošetrovanej oblasti otvorené rany, vredy alebo podráždenú pokožku
 • majú alergiu na nehrdzavejúcu oceľ alebo anestetiká,
 • majú hemoragickú (krvácavú) poruchu alebo hemostatickú (krvácavú) dysfunkciu,
 • sú tehotné alebo dojčiace ženy, v súčasnosti užívajú lieky s obsahom izotretinoínu (napríklad Isotretinoin Actavis).

Ako ošetrenie prebieha

Ošetrenia pomocou prístroja SkinPen sa vykonávajú minimálne invazívnym a presným spôsobom s použitím sterilného nadstavca s ihlami, ktoré vytvára dočasné mikroskopické kanáliky. Tým sa v tele naštartujú prirodzené procesy hojenia a novotvorba kolagénu a elastínu. Ošetrenie v závislosti od požadovaného typu, rozsahu a oblasti na tvári či na tele zvyčajne trvá 30 až 60 minút. Po ošetrení bude Vaša pokožka začervenaná a podráždená, podobne ako pri miernom spálení od slnka. Na určitých miestach môžete pociťovať aj napätie a miernu citlivosť pokožky na dotyk. Tieto pocity sa výrazne zmiernia v priebehu niekoľkých hodín po absolvovaní ošetrenia. Počas nasledujúcich 24 hodín sa pokožka zvyčajne vráti do normálneho stavu. Po troch dňoch už pravdepodobne nič nebude nasvedčovať tomu, že ste ošetrenie vôbec podstúpili.

Na dosiahnutie požadovaného výsledku jpotrebných viacero ošetrení min. 3 – 4, (v prípade jazvičiek viac) a intervaly medzi ošetreniami sú 4 týždne.

Doporučenie pred a po ošetrení

Po ošetrení je dôležité udržiavať pokožku dobre hydratovanú. Mikroihličkovanie spôsobuje dočasné zvýšenie straty vody. Udržiavaním hydratovanej pokožky a jej ochranou počas tohto obdobia zlepšíte priebeh zotavovania.

 

 1. Počas prvých 24 hodín po ošetrení nenanášajte na pokožku žiadne iné produkty vrátane produktov určených na čistenie pleti. Ak sa po ošetrení aplikujú produkty, ktoré nie sú preukázateľne bezpečné na použitie po mikroihličkovaní, môžu sa vyskytnúť neočakávané komplikácie. Namiesto čistenia pokožky ju môžete podľa potreby oplachovať studenou vodou.
 2. V deň ošetrenia sa striktne vyhýbajte slnečnému žiareniu, pretože nesmiete používať krém s ochranným faktorom. K jeho používaniu sa môžete vrátiť po 24 hodinách od ošetrenia. Vystavovanie sa slnečnému žiareniu minimalizujte až do uplynutia 72 hodín od ošetrenia.
 3. Počas 72 hodín po ošetrení sa vyhýbajte namáhavému cvičeniu a nadmernému poteniu, pretože nadmerné prekrvenie alebo potenie môže spôsobiť nepríjemné pocity a podráždenie narušenej pokožky.
 4. Počas prvého týždňa po ošetrení prístrojom SkinPen Precision nepoužívajte produkty pre starostlivosť o pleť s aktívnymi účinnými látkami, ako sú retinoidy, vitamín C atď., aby ste minimalizovali riziko podráždenia.

Čo rieši ošetrenie SkinPen Precision.

 

Jazvy po akné

Pri odstraňovaní – zmiernení nepekných spomienok na akné SkinPen® Precision využíva technológiu precízneho microneedlingu a vyvoláva prirodzený proces hojenia kože. Remodeluje tkanivo jaziev prostredníctvom správneho ukladania kolagénu a elastínu a tak ošetruje jazvy po akné a zmierňuje ich viditeľnosť.

 

Jemné línie a vrásky

Kolagén a elastín sú základné proteíny nachádzajúce sa v spojivovom tkanive kože, ktoré ju robia pevnou a pružnou. S pribúdajúcim vekom degradujú, čo vedie k tvorbe jemných línií a vrások, ochabnutej pleti a rozšíreným pórom. Remodelácia kože a následná regenerácia kolagénu a elastínu vďaka ošetreniu prístrojom SkinPen® Precision prispieva k mladistvejšiemu vzhľadu vašej pleti.
 

Rozšírené póry

SkinPen® Precision minimalizuje viditeľnosť rozšírených pórov prestavbou kolagénových vlákien, zväčšením hrúbky pokožky a naštartovaním produkcie kolagénu a elastínu. Výsledky sú viditeľné už po prvom ošetrení.
 

Poruchy pigmentácie

SkinPen® Precision sa používa na zlepšenie vzhľadu porúch pigmentácie (dyschrómie), a to navrátením pigmentačnej aktivity kože do normálneho stavu.

Najčastejšie miesta ošetrenia.

 

 • Tvár, krk, dekolt, chrbát rúk a vhodný je tiež k ošetreniu rôznych častí tela.

Odber noviniek

Žiadny spam. Len najnovšie publikácie a tipy, zaujímavé články a exkluzívy obsah vo vašej schránke.

Vaše údaje sú v bezpečí.. Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov

Sledujte nás

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte a napíšte nám

Follow me on FacebookFollow me on LinkedIn

Napíšte nám na akú procedúru, alebo za akú cenu si želáte darčekový poukaz.
My Vás budeme obratom kontaktovať.