Ultrazvukový píling

Ultrazvukový píling – SKIN SCRUBBER (ultrazvuková špachtľa, hydrabrázia) Bežné manuálne čistenie pleti je už pre vás nuda? V tom prípade je ultrazvukový Skin Scrubber to…

Dozvedieť sa viac

Ultrazvukový píling

SKIN SCRUBBER

Ultrazvukový píling – SKIN SCRUBBER (ultrazvuková špachtľa, hydrabrázia)

Bežné manuálne čistenie pleti je už pre vás nuda?

V tom prípade je ultrazvukový Skin Scrubber to pravé pílingové ošetrenie pre vás. Ide o bezbolestné hĺbkové čistenie a tonizáciu pokožky pomocou špeciálne upravenej sondy.

Princíp ošetrenia

Neinvazívna (šetrná, bez narušenia) procedúra hĺbkového čistenia a tonizácie pokožky špeciálne navrhnutou sondou. Sonda pracuje na princípe jemných vysokofrekvenčných ultrazvukových vibrácií, s rýchlosťou 25 tisíc pulzov za sekundu, ktoré vystupujú z kovovej špachtle a trieštia molekuly vody čo prispieva k čisteniu pokožky, vyčistí až 80 % pórov. Pri čistení je možné použiť vlhčenie vodou (najmä v prípade veľmi suchej, slnečným žiarením poškodenej pokožky, ktorá má znížený podiel vody – celkovo koža obsahuje asi 80 % vody, s pH v rozmedzí od 4 – 6, t.j. mierne kyslé) či špeciálny čistiaci gél alebo maska. Ide o tzv. kavitačný píling – neinvazívny čistiaci postup efektívne odstraňujúci odumreté kožné bunky povrchovej vrstvy pokožky (tzv. epidermis).

Pre koho je ošetrenie vhodné

Pre každého kto potrebuje riešiť

 • povrchové i hĺbkové čistenie
 • hĺbkovú hydratáciu
 • problémovú pleť
 • efektívny transport účinných hydrofilných látok do pokožky
 • omladenie a bielenie pokožky

Pre koho ošetrenie nie je vhodné

 • akútne poranená koža a aktívny herpes
 • akútna bakteriálna a vírusová infekcia
 • aktívna rosacea
 • chronické kožné ochorenie
 • citlivá pleť so sklonom k začervenaniu – relatívna kontraindikácia – podľa zhodnotenia ošetrujúcej kozmetičky príp. po konzultácii s lekárom

Ako ošetrenie prebieha

Skin Scrubber čistí, stimuluje pokožku a zlepšuje vstrebávanie kozmetických prípravkov čím zvyšuje ich účinnosť.

Čistenie – píling

dôkladne odstraňuje nepotrebné čiastočky z najvrchnejšej vrstvy pokožky – tzv. epidermis. Podľa typu pokožky je možné zvoliť si intenzitu.. Hlavným cieľom je odstránenie odumretých buniek tzv. exfoliácia, zvyšného mazu, baktérií, toxínov, ktoré sú na povrchu pokožky, aby sme ju dôkladne pripravili na ďalšie kroky.

Hĺbkové čistenie

Oscilačná frekvencia hlavice účinne odstraňuje voľné komedóny, otvára póry a uľahčí ešte prípadné ručné dočistenie. Vibrácie čiastočne pôsobia aj na kožný pigment – melanín, čím sa dosahujú pozitívne výsledky aj pri niektorých typoch škvrniek. Využíva sa efekt odstraňujúci zrohovatelé šupinky a chrastičky s použitím vody alebo špeciálnych gélov či masiek, tým sa zvyšujú pozitívne účinky ošetrenia

Lifting a vpravovanie látok

Určené predovšetkým pre suchú, akoby sa dusiacu pokožku, ako dôsledok nedostatočnej hydratácie. Využíva sa i prehriatie tzv. hyperémia pokožky na prekrvenie bledej, unavenej pokožky, z dôvodu nedostatočného transportu výživných látok a spomalenej mikrocirkulácie (krvné zložky, lymfa).

Tonizácia

v tomto kroku ide o mikromasáž bunkových štruktúr, čo prispieva k vyhladzovaniu jemných vrások. Zlepšená mikrocirkulácia v tkanivách umožní následný efektívnejší prienik kozmetických látok a okysličovanie buniek.

Pokožka každého z nás je jedinečná a preto i ošetrenia musia zohľadniť náš typ pleti:

Suchá, či starnúca pleť – ultrazvuková špachtľa vyhladzuje povrch kože a odstraňuje jemné vrásky, ktoré sú pre tento typ pleti príznačné.

Mastná pleť a akné – ultrazvuková špachtľa čistí póry a bráni nadmernému hromadeniu „odumretého“ keratínu (extrémne silný ochranný proteín, hlavná zložka kože, vlasov, nechtov, neustále sa obnovuje) v ústí mazových žliaz. Tým sa znižuje riziko upchávania pórov, tvorby zápalov a vriedkov.

Všetky typy pleti – ultrazvuková špachtľa je vhodná pre zapracovávanie účinných látok. Ultrazvuk vykoná tiež intenzívnu mikromasáž kožného tkaniva.

Čo od ošetrenia možno očakávať

 • zlepší sa celková kvalita a zdravie pleti, pozitívne výsledky pocítite už po prvom ošetrení
 • vďaka jemnej vibračnej masáži sa dokonale odstránia odumreté bunky a stimuluje sa tvorba nových, čím sú podporené regeneračné procesy
 • pokožka sa účinne a do hĺbky čistí – vyčistí až 80 % pórov bez podráždenia pleti a extrémneho začervenania
 • prevencia proti vzniku akné
 • mikromasáž tkaniva pokožku vhodne prekrvuje, stimuluje produkciu kolagénu a elastínové vlákna
 • napomáha lepšiemu vstrebávaniu kozmetických látok, koncentrátov a sér
 • aktivizácia bunkového metabolizmus a toku lymfy, pleť je následne zásobovaná potrebnými živinami a dostatočne hydratovaná, nie je vysušená, ale prirodzene vlhká a vláčna

Odber noviniek

Žiadny spam. Len najnovšie publikácie a tipy, zaujímavé články a exkluzívy obsah vo vašej schránke.

Vaše údaje sú v bezpečí.. Prečítajte si naše zásady ochrany osobných údajov

Sledujte nás

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte a napíšte nám

Follow me on FacebookFollow me on LinkedIn

Napíšte nám na akú procedúru, alebo za akú cenu si želáte darčekový poukaz.
My Vás budeme obratom kontaktovať.