Vaginálna atrofia

 RenovaLase®

Vaginálna atrofia RenovaLase®

Získajte opäť sebadôveru v spálni.

Vaginálna atrofia je veľmi často ponechaná nepovšimnutá, neliečená.
Asi polovica žien po menopauze pociťuje príznaky vaginálnej atrofie, ale ešte stále váhajú podstúpiť ošetrenie tzv. vaginálne omladenie, z mnohých dôvodov.
Ošetrenie je vhodné pre ženy, ktoré trpia pocitmi suchosti a bolestivosti pri pohlavnom styku a nechcú podstupovať chirurgický zákrok.

Čo je Vaginálna atrofia?

Vaginálna atrofia, alebo atrofické zápaly pošvy, je spôsobená klesajúcou hladinou estrogénov v tele najčastejšie v období menopauzy. Poklesom hladiny estrogénov dochádza aj poklesu počtu buniek v sliznici pošvy, stena pošvy sa stáva tenšia, ubúda i cievne zásobenie a stena pošvy je tzv. atrofická. Medzi najčastejšie príznaky patria suchosť a bolestivosť počas pohlavného styku (dyspareunia), zápal pošvovej steny. Vaginálna atrofia môže tiež spôsobiť symptómy močovej dysfunkcie ako pocit pálenia a zvýšené riziko vzniku infekcií močových ciest.

Našťastie ženy môžu podstúpiť moderné laserové ošetrenie, ktoré zlepšuje príznaky vaginálnej atrofie a zlepší tak i kvalitu sexuálneho života. RenovaLase® ošetrenie vyvinuté spoločnosťou Fotona používa mierne, hľbkové a riadené prehrievanie vaginálneho tkaniva pomocou špeciálneho lasera. To vyvoláva viaceré bunkové reakcie, vrátane zmrštenia kolagénových vláken o jednu tretinu. Tým sa stimuluje novotvorba fibroblastov, kolagénu a krvných ciev, čo vedie k zmnoženiu vrstiev pošvovej sliznice, zvýšenému prekrveniu. Táto metóda je jemná a nespôsobuje tepelné ani mechanické poškodenie či odlúpenie povrchových vrstiev sliznice, ktoré často vedú ku komplikáciám pri konvenčných metódach ošetrenia.

Ošetrenie

RenovaLase® je patentovaná laserová technológia pre neinvazívne fototermálne omladenie pošvy. Ošetrenie trvá približne 30 minút. Vzhľadom na svoj neinvazívny charakter nie je potrebná žiadna špeciálna príprava pred samotným ošetrením. Do pošvy sa zavedie sklenené pošvové zrkadlo, do ktorého sa vloží laserová sonda a následne sa ošetruje podľa protokolu pošvový kanál a vonkajšie genitálie. Ošetrenie je podobné bežnému gynekologickému vyšetreniu, je bezbolestné, klientka môže pociťovať len zvýšené teplo. Klientka odchádza domov bezprostredne po ošetrení a vykonáva bežné denné či pracovné aktivity, avšak 24 hodín po ošetrení je nutné vyhýbať sa nadmernej fyzickej aktivite. Odporúča sa 7- dňová sexuálna abstinencia, nie je potrebná pracovná neschopnosť.

Nevyhnutnosťou je predchádzajúce gynekologické vyšetrenie, pričom k samotnému ošetreniu je potrebné negatívne onkocytologické vyšetrenie krčku maternice (nie staršie ako 12 mesiacov) a negatívna kultivácia z pošvy a moču (nie staršia ako 2 týždne).

Pre koho ošetrenie RenovaLase® nie je vhodné.

  • pre ženy so zápalovými ochoreniami
  • pre ženy počas menštruácie, s krvácaním v oblasti ženských pohlavných orgánov nejasnej príčiny,
  • pre ženy v tehotenstve a počas laktácie

Aký je výsledok tejto metódy?

Efekt sa zvyčajne plne rozvinie do 6 mesiacov po ošetrení. Na dosiahnutie optimálneho výsledku je vhodné opakovať ošetrenie 2-3x v jednomesačných odstupoch (4 až 6 týždňov). Klinické štúdie preukázali výrazné zlepšenie prekrvenia a spevnenia pošvovej sliznice, ako aj zvýšenie tvorby kolagénu a cievneho zásobenia.

 

Výhody RenovaLase®

  • Ambulantný výkon trvá cca 20 – 30 minút
  • Neinvazívny (bez tepelného, mechanického či iného poškodenia slizníc) a bezbolestný
  • Bez potreby anestézie
  • Neablatívny (bez odlúčenia slizničného povrchu), bez krvácania a nutnosti šitia
  • Vysoké percento spokojnosti pacientov

Zákrok realizuje lekár so špeciálnym certifikátom na vykonávanie tohto laserového ošetrenia.