Vaginálna Rejuvenizácia

 IntimaLase®

Vaginálna rejuvenizácia – IntimaLase®

Existuje celý rad bežných príčin poklesu elasticity vaginálnej steny ako je tehotenstvo, pôrod, starnutie a genetické faktory. Ochabnuté tkanivo pošvovej steny môže spôsobiť frustráciu v spálni, neistotu a chabé sebavedomie. Našťastie moderná laserová technológia ponúka efektívne spevnenie vaginálneho tkaniva.

Čo je vaginálna rejuvenizácia a pre koho je vhodná?

Ide o najmodernejšiu procedúru neinvazívneho spevnenia pošvových stien. Toto ošetrenie je vhodné pre klientky trpiace suchosťou pošvy, vaginálnym relaxačným syndrómom – uvoľnenie stien pošvy so stratou optimálneho štrukturálneho tvaru vagíny spojené s preťažením pošvového kanála pôrodom alebo prirodzeným starnutím. Pošva stráca fyziologické funkcie ako sú pružnosť, schopnosť ovládať pošvové svaly, väzivo a sliznice.
Klinickým výskumom je preukázaný súvis sexuálneho uspokojenia s trecími energiami, vzniknutými počas pohlavného styku, ktoré sú dané funkciou vaginálneho kanála. Uvoľnenie a rozšírenie vagíny vedie k zníženiu až strate sexuálneho uspokojenia.

Bežné spôsoby liečenia zahŕňajú chirurgické odstránenie tkaniva tzv. vaginoplastika. To môže mať celý rad vedľajších účinkov vrátane infekcie, bolesti, zmien pocitov a zjazvenia, poškodenia nervov a s tým spojenou zníženou citlivosťou počas sexuálneho styku.

Moderná laserová technológia ponúka rýchlu, účinnú a bezpečnú alternatívu konvenčných metód chirurgického vaginálneho spevňovania. Bolo klinicky dokázané, že spevnenie vaginálneho kanála metódou IntimaLase® vedie k väčšej sexuálnej spokojnosti a významnému zlepšeniu kvality života klientiek.

Ošetrenie

IntimaLase® je patentovaná laserová technológia pre neinvazívne fototermálne spevnenie pošvy. Ide o ambulantný, nebolestivý výkon, pri ktorom nie je potrebná žiadna anestézia.
Použitím špeciálneho typu lasera sa oblasť jemne prehrieva, čo vedie k remodelácii kolagénu a tvorbe nových kolagénových vlákien v tkanive pošvy a vo fascii panvového dna. Výsledkom je spevnenie pošvy bez potreby akéhokoľvek chirurgického zákroku.

Ošetrenie môže byť spojené s krátkodobým nepríjemným pocitom tepla vo vagíne, tento však vymizne bezprostredne po ukončení ošetrenia. Vzhľadom na svoj neinvazívny charakter nie je potrebná žiadna špeciálna príprava pred samotným ošetrením.

Nevyhnutnosťou je predchádzajúce gynekologické vyšetrenie, pričom k samotnému ošetreniu je potrebné negatívne onkocytologické vyšetrenie krčku maternice (nie staršie ako 12 mesiacov) a negatívna kultivácia z pošvy a moču (nie staršia ako 2 týždne).

Ošetrenie nie je možné vykonávať počas menštruácie, gravidity a neodporúča sa ani počas laktácie. Samotné ošetrenie trvá cca 20 minút. Klientka odchádza domov bezprostredne po ošetrení a vykonáva bežné denné či pracovné aktivity, avšak 24 hodín po ošetrení je nutné vyhýbať sa nadmernej fyzickej aktivite. Odporúča sa 7- dňová sexuálna abstinencia, nie je potrebná pracovná neschopnosť.

Aký je výsledok tejto metódy?

Efekt vaginálnej rejuvenizácie sa zvyčajne plne rozvinie v priebehu jedného mesiaca po ošetrení, avšak výsledok sa dostaví už po prvom ošetrení. Na dosiahnutie optimálneho výsledku je vhodné opakovať ošetrenie 2-3x v jednomesačných odstupoch. Účinnosť metódy je 12-18 mesiacov v závislosti od individuálnych predpokladov. Laserovou rejuvenizáciou je možné zúžiť vagínu až o 30%, zvýšiť jej vlhkosť a pružnosť. Dochádza i k zlepšeniu lokálnej imunity pošvovej sliznice, čo napomáha liečbe vaginálnych infekcií a mykóz.

 

Výhody IntimaLase®

  • Ambulantný výkon trvá cca 20 – 30 minút
  • Neinvazívny (bez tepelného, mechanického či iného poškodenia slizníc) a bezbolestný
  • Bez potreby anestézie
  • Neablatívny (bez odlúčenia slizničného povrchu), bez krvácania a nutnosti šitia
  • Vysoké percento spokojnosti pacientov

Zákrok realizuje lekár so špeciálnym certifikátom na vykonávanie tohto laserového ošetrenia.