Vyhladenie vrások

Dosiahnite pokožku, po ktorej túžite.

Väčšina ošetrení zameraných na zlepšenie vzhľadu nerovností a vrások zahŕňa buď kozmetickú chirurgiu alebo konzistentné používanie zvlhčovadiel a pleťových vôd. Pokrok v oblasti technológií dokazuje, že lasery prinášajú dlhotrvajúcu, vedecky overenú liečbu, ktorá obnovuje vašu prirodzenú krásu.

Čo spôsobuje jemné nerovnosti a vrásky?

Mladá koža nemá vrásky, pretože pokožka je vlhká a elastická, so zdravými kolagénovými a elastínovými vláknami. Starnutím organizmu, teda i kože, sa vlastnosti kolagénu a elastínu strácajú a kožné bunky sa zjemňujú. Toto má za následok stratu vlhkosti v pokožke, ktorá tak stráca pružnosť a elasticitu. Všetky tieto zmeny spôsobujú, že pokožka sa časom prehýba a tvoria sa vrásky.
Hlavným faktorom, okrem fyziologického starnutia, ktorý spôsobuje poškodenie kožných buniek a vedie k predčasnému starnutiu, je nadmerné vystavenie slnečnému žiareniu. Nedostatočná výživa, rôzne diéty, fajčenie a zlé cvičenie tiež zohrávajú úlohu v atraktívnosti a zdraví pokožky.

 

Ošetrenie

V porovnaní s tradičnými metódami, ktoré redukujú vrásky, ako je dermabrázia a chemické pílingy, lasery umožňujú odborníkom v oblasti starostlivosti o pleť veľmi presnú kontrolu nad ošetrením. Pomocou lasera je možné ovládať hĺbku prieniku energie lasera do pokožky, aby sa spustili zmeny v rôznych vrstvách kože.
Vo väčšine prípadov nie je potrebná žiadna anestézia na liečbu resurfacingu (obnovenie kožného povrchu) s laserovým ošetrením. Vďaka špeciálnej vlnovej dĺžke lasera sú terapeutické a omladzovacie časy kratšie ako je tomu u konvenčných metód. Pacienti, u ktorých došlo k laserovému resurfacingu, vo všeobecnosti opisujú niekoľko dní po ošetrení pocit, ktorý je podobný pocitu spálenej kože po opaľovaní.
Keď sa nová koža regeneruje, je dôležité chrániť citlivú novú pokožku špeciálnymi zvlhčujúcimi prípravkami a vyhnúť sa nadmernému vystaveniu slnku.